Naujienos

        Kalėdų senelis aplankė mūsų darželio ,,Ežerėlis“ vaikus. Pasidalino su vaikais gerumu, šiluma, meile. Visiems palinkėjo gražių švenčių ir pradžiugino vaikus dovanėlėmis. Šventė puiki, nes visus mus privertė nusišypsoti, prisiminti vaikystę, pamąstyti apie šios šventės prasmę.

Ir vel kalėdos

Kalėdos Ežerėlyje

KALĖDŲ SENELIS

 

Kalėdų senis

 

 

2017 m. gruodžio 12 d.  Trakų rajone Rudiškių kultūros centre startavo ,,Dainų dainelė“ konkursas. Puikiame Rudiškių kultūros centre skambėjo mažųjų dainorėlių dainos. Pasirodė ir  mūsų lopšelio-darželio mažoji solistė Vilija Pundziūtė, kurią paruošė muzikos mokytoja Ana Gurska. Visa darželio bendruomenė džiaugiasi, kad mažoji dainininkė keliauja į III etapą, kuris vyks 2018 m.  sausio mėn. Linkime jai ir jos vadovei sėkmės.

       Šiandien, t.y. 2017-12-13,  mus aplankė viešnios iš Kretingos, kurios vienaip ar kitaip susijusios su ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymu. Viešnioms parodėme ugdomąją aplinką, pasidalinome mintinis apie jos poveikį vaikų ugdymui, diskutavome vaikų pasiekimų vertinimo, veiklos ikimokyklinėse įstaigose įvairovės temomis. Lopšelio-darželio veiklą pristatė direktorė Virginija Ilginytė, apie vaikų pasiekimų vertinimo praktiką darželyje kalbėjo direktorės pavaduotoja ugdymui Audronė Ustilienė, viešnias džiugino Anos Gurskos paruoštų vaikų dainelės, šokiai, o socialinė pedagogė Rasa Pavilionienė pravedė edukacinį užsiėmimą „Pasigamink angelą“. Mes džiaugėmės svečių pasakytais gerais žodžiais, nuoširdžiais palinkėjimais. Susitikimas baigėsi abipusiu noru pratęsti bendravimą, tad iki kitų susitikimų.

Judu – augu ir stiprėju.

« 1 2 »

Nors už lango pliaupia lietus, mes švenčiame

2017 metų rudens derliaus šventę ir džiaugiamės gausiu derliumi.... 

« 1 3 »

 

2017 rugsėjo pirmoji

Smagu vėl keliauti rugsėjo takeilu į žinių pasaulį.

« 1 2 »

Velykos atkeliavo….

Velykų šurmulys neaplenkė ir mūsų. Su vaikais žaidė ir kalbėjo apie šios šventės svarbą ,,Velykė“, ,,Kiškienė“. Darželio salėje skambėjo juokas, vilnijo šurmulys. Visi džiaugėsi nuostabia pavasario švente.

« 1 2 »

 

20170418_093907

 

Velykų belaukiant…

          Balandžio 13 d. ,,Bitučių“ ir ,,Skruzdėliukų“ grupių vaikai kartu su auklėtojomis aplankė vaikų biblioteką, kur dalyvavo edukacinėje veikloje ,,Kūrybinės zuikių dirbtuvės“. Vaikų laukė Velykė, kuri sudomino vaikus velykiniais pasakojimais, vaikai turėjo galimybę pasigaminti kiškutį – dėklą margučiui laikyti, žaisti smagias estafetes.

             Bėgimas 

           2017 m. balandžio 7 dienos  saulėtą rytą, 11.00 val. vaikai ir darbuotojai susirinkome darželio kieme, kad  dalyvauti Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo respublikinės ikimokyklinių įstaigų darbuotojų asociacijos „Sveikatos želmenėliai“ S V E I K A T I N I M O AKCIJOJE „Sveikas vaikas – laimingas vaikas“, skirtoje Pasaulinei sveikatos dienai paminėti,  MASINIAME BĖGIME „AŠ BĖGU – 2017“. Renginys buvo kupinas džiugių emocijų, nes visi ne tik bėgo, bet pasimankštino ir pažaidė.  Renginio organizatorės – Laima Četrauskienė ir Audronė Palaimienė.

Vandens diena 2017/03/22

EU flag-Erasmus

projekto  edukacinis  renginys Pasaulinei vandens dienai paminėti. Juk visi žinome – VANDUO – sveikiausias gėrimas.

Kas bus kai vandenį pripildysi oru? Kas nutiks jei jį pagardinsi skystu muilu? O jei dar įlašinsi sodrių pavasario spalvų?…Rezultatas – klegantys vaikai, džiugios emocijos ir spalvoti burbulai… Ir to dar negana, bandėme groti su burbulais. Garsas toks nerealus, kad jo net tyloje negirdėti. „Bitučių“ grupės vaikai, kartu su auklėtojomis gaudė popieriuje spalvotus eksperimento burbulus, ir net bandė išgauti muziką. Šauniai praleistas laikas.

Rasa Pavilionienė

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „kovo 11 piesiniai“
Kovo 11 pasitinkant. 
Užgavėnės – išskirtinė metų diena, žiemos palydų šventė. Nuo seno
jos švenčiamos triukšmingai, linksmai. Tai ir mes, vadovaujami
,,Kanapinio” , 2017-02-28  su šokiais, dainomis, paišdykavimais
palydėjome žiemą ir laukiame pavasario.
« 1 2 »

 

Sveikatingumo dienos veikla.

Gamtos dovanos mums. ..

Žvarbią  žiemos dieną, 2017 m. sausio 30, mūsų darželyje kvepėjo vasara.  Pievos, žolynėliai ir dūzgiančios bitutės – priminė saulėtą vasaros dieną… Auklėtojos Reginos vaizdus pasakojimas dar labiau sužadino vasariškas emocijas… Smaguriavome medų ir vaizduotės pagalba braidėme po vasarišką pievą …

 

 

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „vasario 16“

Vasario 16 šventė

 

 

 

 

 

 

 

 

SVEIKATINGUMO DIENA ,,PLOKŠČIAPĖDYSTEI  NE“

Tradicinėje sveikatos stiprinimo dienoje, t.y.  2016-11-05, visą dėmesį skyrėme plokščiapėdystės  profilaktikai. Vaikai aiškinosi ar turi šią problemą, kaip ją ištaisyti, kokius atlikti pratimus, kokius žaisti žaidimus. Čia jiems padėjo auklėtoja Vida Kmieliauskienė ir bendrosios praktikos slaugytoja Jurgita Grigonienė.

Rūšiuoti pagal

 

ATVIRŲ DURŲ DIENA

2016-11-24 – ,,Atvirų durų diena“.  Nedrąsiai, negausiai, bet į grupes rinkosi tėveliai.   Kas stebėti veiklos, kas bendrauti, kas sužinoti atsakymo į jiems rūpimus klausimus,  kas ir pravesti vaikams edukacinę valandėlę, o pageidaujantys – kartu su meninio ugdymo auklėtoja galėjo pasigaminti šventines atvirutes.

 

EUROPOS SVEIKOS MITYBOS DIENA

Džiaugiamės įsijungę į Europinį Erasmus+ KA2 tarptautinį projektą „Sveikatai palankios mitybos inovatyvaus mokymo metodologijos vystymas ir praktika ikimokykliniame ir pradiniame ugdyme“. Trakų lopšelyje-darželyje ,,Ežerėlis“ lapkričio 8 dieną vyko edukacinė programėlė Europos sveikos mitybos dienai paminėti. Renginį organizavo Trakų švietimo pagalbos tarnybos psichologė, projekto koordinatorė Rasa Ragažinskienė ir jos kolegės Angelė Urbanavičienė bei Diana Kosovskienė. Žaisdamos su vaikais jos aiškino kokią naudą žmogui teikia daržovės, vaisiai, kaip dažnai reikia jas vartoti, kad žmogus būtų kuo sveikesnis ir geros savijautos. Vaikai džiaugėsi renginio organizatorių įteiktomis dovanėlėmis. Renginio akimirkas išsaugojome nuotraukose.

  PRIEŠMOKYKLINĖS ,,VARLIUKŲ“ GRUPĖS VAIKAI
EDUKACINĖJE PROGRAMOJE ,,MUILO GAMYBA“
            Muilą naudojame kasdien, tačiau nesusimąstome, kaip jis atsirado. Kada atsirado toks muilas, kokį naudojame dabar ir viską apie muilą, jo istoriją ir gamybos ypatumus sužinojome muilo gamybos užsiėmime Trakų krašto tradicinių amatų centre.
            Priešmokyklinės ,,Varliukų“ grupės vaikai spalio 27 dieną dalyvavo edukacinėje programoje ,,Muilo gamyba“. Užsiėmimo metu vaikai susipažino su muilo gaminimo paslaptimis. Muilo gamybos meistrai supažindino vaikus su senoviniais muilais, jų gamybos būdais (pelenų, muilo akmenėlio, aromatiniu, juoduoju kt.) ir leido kiekvienam tą muilą paliesti, pauostyti, apžiūrėti iš arčiau.
             Edukaciniame užsiėmime buvo daug informatyvios medžiagos: kuo žmonės prausėsi senovėje, kokias higienos priemones naudojo senovėje, kaip keitėsi ir tobulėjo muilo gamyba, kokių priedų dedama gaminant muilą.
             Kūrybinio užsiėmimo metu vaikai, kaip tikri muilo gamybos meistrai, savo rankomis pasigamino įvairių spalvų bei įdomios formos (meškučių, širdelės, ovalo formos) muiliukus, kuriuos galės išbandyti namuose. Savo rankomis pagamintą muilą nešėsi į namus. Tokiu muilu galima prausti ir veidą, ir visą kūną.
            Dabar galime pasakyti, kad pagaminti gerą muilą nėra taip jau paprasta. Dar dvi savaites jį teks džiovinti ir planuoti, ką nudžiuginti savo rankų darbo muilu. Muilo gamyba – labai malonus užsiėmimas, jis atpalaiduoja nuo liūdnų minčių ir pakelia nuotaiką. Likome labai patenkinti gautu rezultatu ir dėkojame meistrams.
 dsc04160
KONCERTUOJAME…..
      2016 metų spalio mėnesį Trakų lopšelio-darželio  „Ežerėlis“  ugdytiniai “gastroliavo“ po rajono ikimokyklines įstaigas. Susirinkusius žiūrovus mažieji artistai džiugino muzikine pasaka „Vasaros spalvų karalystėje“.
         Savo meninius gebėjimus mažieji atlikėjai pademonstravo Lentvario lopšelio-darželio „Šilas“ ir Paluknio lopšelio-darželio ugdytiniams.   Taip pat vaikai vaidino pakviestiems i darželį svečiams : tėveliams, Trakų gimnazijos darželinukams  ir Trakų pradinės mokyklos mokiniams.   Mažieji artistai visiems žiūrovams dovanojo džiugias emocijas ir stebino gebėjimu išraiškingai persikūnyti į pasakos personažus ir laisvų dainų, šokių ir eiliuotų pasakų atlikimu.
« 1 2 »

,,DRUGELIŲ“ IR PRIEŠMOKYKLINĖS ,,VARLIUKŲ“ GRUPĖS  VAIKŲ IŠVYKA Į TRAKŲ ISTORIJOS MUZIEJŲ,  SAKRALINIO MENO PARODĄ

          Sužinojome, kad Trakų Dominikonų vienuolyno koplyčios patalpose, Trakų pusiasalio pilies teritorijoje vyksta sakralinio meno paroda ir nutarėme ten apsilankyti.  Jos  metu vaikai pamatė unikalią tapybiniais altoriais ir vitražais papuoštą koplyčią, sakralinio meno eksponatus, sužinojo, kaip vienuoliai panaudojo viduramžių pilies teritoriją,  išgirdo pasakojimą apie Sakralinio meno ekspozicijoje pavaizduotus šventuosius,  jų gyvenimus, paaiškinimus, kokie jų atributai, ką jie reiškia. Vaikai apžiūrėjo eksponuojamus liturginius indus, drabužius, altoriaus reikmenis, religinio siužeto dailės kūrinius. Vykdami į darželį grožėjomės gamta ir aptarėme tai, ką matėme ir girdėjome. Išvykoje, kurios su  nekantrumu laukė vaikai, buvo labai įdomu.

Rudenėlis atkeliavo….

Ei sveiki, sveiki vaikai, mane žinote gerai?
Kas nežino pasakysiu - taip ežiukas aš esu.
Spygliuku dūriu aštriu.
Atėjau apsidairyti ir pagalbos paprašyti.
Artinas žiema baisi, mano sandėliai tušti,
Reik prikrauti atsargų, nes badauti nekenčiu.
Dirbti aš manau išties, reiks tikrai jums iš peties.
Ar sutinkate vaikai, pasakykit atvirai.
     Taip savo kurtomis eilėmis, pasipuošusi ežiuko kostiumu, Rudenėlio šventę pradėjo vedančioji, auklėtoja Laima Četrauskienė. Ji vaikučius pasitiko aikštelėje, kurioje visi jautėsi kaip sode, nes žemė buvo nuklota įvairiomis sodo gėrybėmis. Vaikai gavo užduotėles ir visi smagiai darbavosi. Į sekančią aikštelę, kuri buvo pavadinta daržu, vaikai nukeliavo kartu su ežiuku. Šioje aikštelėje vaikučiai ieškojo lapuose pasislėpusių morkų, o „bulvių lauke“,  kaip per tikrą bulviakasį, į krepšelius rinko bulves.
      Surinktas sodo ir daržo gėrybes vaikučiai, auklėtojų padedami, vėrė ant vielučių, taip ruošė atsargas ežiukui.  Paskutinė stotelė, turtinga rudenio dovanomis, buvo „miškas“.  Čia vaikučių laukė didelis ir sunkus darbas, nes viena aikštelė buvo pilna kaštonų, kita eglių ir pušų kankorėžių, o visa tai dengė margaspalvių lapų sluoksnis. Mažieji stropiai ėmėsi darbo, įtraukdami ir mėgstančius būti tik stebėtojais, tėvelius. Visi drauge rinko kankorėžius, į atskirus krepšelius kaštonus, o verdami ant lazdyno šakos lapus, darė „medžius“. Darbo pakako visiems.
       Šventėje skambėjo muzika, vaikučiai šoko, dainavo daineles, minę mįsles. Renginį vainikavo ežiuko siurprizas – atvežtos karutyje dovanos. Tai buvo padėka už gerą darbą, smagų bendravimą ir gerą nusiteikimą.
Auklėtoja Laima Četrauskienė
 RUGSĖJIS ATĖJO….
            Rugsėjo 1-oji – tai šventė, kuri paliečia kiekvieną iš mūsų.  2016-09-01 tėvai, vaikai ir pedagogai šią gražią dieną susirinko darželio kieme. Visus puikiai nuteikė šventiškai papuošta aplinka, visur mirgėjo įvairiaspalviai balionai, grupių simboliai, gėlės, skambėjo muzika, tėvus su vaikais pasitiko auklėtojos, kurios visus kvietė dalyvauti darželio “Svajonių debesėlio” kūrime. Vaikučiai savo svajones nupiešė, tėveliai – užrašė. Šventė tęsėsi visą dieną. Vaikai žaidė, piešė, dalinosi įspūdžiais.  Darželio bendruomenę pasveikinti atvyko vicemerė Marija Puč, gražių palinkėjimų negailėjo ir  darželio direktorė Virginija Ilginytė. Kitoje dienos pusėje vaikus linksmino ,,Klounas”. Visi išsiskirstė kupini džiugių emocijų ir minčių apie būsimus mokslo metus.

  SPALOS SVAJONĖS Į VASAROS DANGŲ
  BIRŽELIS, DARŽELIS IR MES…

        Kvapni vėsuma. Birželio pirmosios rytas. Kelias iki Trakų lopšelio darželio „Ežerėlis“ nuklotas kaštonų žiedų trupinaičiais. Tolumoje alyvų krūmai violetine magma apėja. Šįryt viskas ryškiau, viskas gražiau. Atrodo pati gamta sveikinasi su nuostabiai gaiviais kvapais, šventiškai pasipuošusi. Pasipuošusi ne tik ji…
       Vos įžengus į vaikų darželio kiemą pasitinka spalvingi vaikų piešiniai. Tik vaikai taip orginaliai mato pasaulį. Mes galime atiduoti savo meilę, bet ne mintis, nes jie turi savąsias, ir jos daug spalvingesnės nei mūsų. Lauke šurmulys, skamba nuotaikingai pakili muzika, spalvingų balionų gausa ir vaivorykštės palytėti vėjo malūnėliai- viskas rėkte rėkia, kad ši diena neeilinė.   Šiemet Trakų lopšeliui darželiui “ Ežerėlis“ sukako tik 50 metukų. Gražus ir brandus jubiliejus.   Birželio pirmosios rytas, pasipuošusi gamta, šventiška darželio aplinka, klegantys linksmi vaikai ir visada, ne tik šiandien, žavingos, elegantiškos, o svarbiausiai, šiltos ir gerai nusiteikusios auklėtojos. Jokio nerimo, jokio erzelio, jokio dirbtinumo, viskas taip natūralu, taip harmoninga.
      Šventinė programa salėje prasideda  garbingų svečių pristatymu, tai Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, mero pavaduotoja Marija Puč, švietimo skyriaus vedėja Dalia Dzigienė, švietimo skyriaus vedėjos pavaduotoja Alina Jakonis, Trakų miesto seniūnas Kęstutis Vilkauskas, Trakų miesto švietimo įstaigų vadovai, Trakų rajono ikimokyklinių įstaigų vadovai, socialiniai partneriai, kaip Trakų bibliotekos direktorė Danguolė Banevičienė, Trakų policijos komisariato atstovė Vlada Černienė ir kt. bei Mokyklos tarybos ir grupių tėvų komitetų nariai, kurie  negailėjo gražių žodžių, palinkėjimų ir dovanų. Lopšelio darželio istoriją trumpai pristatė direktorė Virginija Ilginytė. Ji kalbėjo, kad kiekvienas jubiliejus priverčia mus mintimis grįžti į praeitį,  prisiminti  istoriją  ir žmonės kurie ją kūrė ir kuria toliau, o šiuo atveju darželį lankę ir lankantys vaikai, jų tėvai, darbuotojai. Taip pat paminėjo, kad  per tuos metus darželis vadinosi: Trakų vaikų lopšelis-darželis  Nr. 1, Pirmasis vaikų lopšelis-darželis , o nuo 1998 –Trakų lopšelis-darželis ,,Ežerėlis”.  Čia pirmąsias gyvenimo pamokas gavo apie  1800 vaikų, o jas dosniai dalino  148  darbuotojai, 26 iš jų – šio laikmečio vaikų globėjai ir mokytojai. Šiai įstaigai vadovavo 3 vadovai bei 5 pavaduotojai. Ji sako, kad didžiuojasi darbščiu, ambicingu, kūrybingu kolektyvu, kuris savo meilę, žinias ir rūpestį dalina vaikams, o vaikai čia – laimingi, saugūs ir auga laisvais žmonėmis.
     Sielai atgaivą suteikė vaikų šventinė programa. Profesonalių mokytojų, tai meno mokytojos Anos Gurskos bei šokių mokytojos Vidos Bagdonienės paruoštas su 50 darželio laida  muziklas „Vasaros spalvų karalystėje“  visus perkėlė į linksmą žalią vasaros pievą. Kur pienės šoka kartu su saule. Kur kiekvienas pievos augalėlis ar gyventojas yra nuostabus ir žavingas. Kur kiekvienas yra pastebėtas ir svarbus… Šis teatralizuotas miuziklas idealiai atspindi šią istaigą, kurioje kiekvienas ugdytinis yra nuostabus ir žavingas. Kur kiekvienas vaikas yra pastebėtas ir svarbus…
        Po pietų šventinė nuotaika persikėlė į darželio kiemą, kur atvykusius sveąius bei tėvelius vaikai pasveikino su darželio daina. Visus pasveikino Seimo narė Dangutė Mikutienė bei darželio darbuotojams įteikė padėkos raštus. Gražių žodžių negailėjo ir Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorius Jonas Liesys. Pasveikinti  atvyko ir Trakų rajono tarybos narės Gelena Drungilienė ie Virginija    Visus labai pradžiugino pasveikinti atvykę 30 laidos auklėtiniai, kurie darželiui palinkėjo viso ko geriausio ir padovanojo Rojaus obelaitė.  Paleisti spalvingi balionai iš vaikų rankų į vasaros dangų, tai visų mūsų geriausi linkėjimai Trakų lopšeliui darželiui “ Ežerėlis“…

Rasa Pavilionienė