Varliukai

ANKSTYVOJO AMŽIAUS GRUPĖ (NUO 2 METŲ)

mascotte

 

 

 

 

 

 

 

 

MŪSŲ IR JŪSŲ mažiausieji…
Mažo vaiko jausmų eiga, kurią reikia suprasti, gerbti ir kantriai išlaukti – adaptacija.

Adaptacija tai yra individualus procesas. Patarimų, žinoma, gali būti visokių, tačiau tik Jūs geriausiai jaučiate ir pažįstate savo mažylius.
Vaikui namų aplinka, buvimas su mama ir tėčiu iki darželio yra pats svarbiausias pirminis poreikis. Pradėjęs lankyti darželį, mažylis greitai supranta, kad nebebus taip, kaip buvo, ir pradeda visomis savo išgalėmis kovoja už savo pirminį poreikį – verkia, protestuoja, liūdi. Vėliau po truputi apsipranta, pradeda jaustis saugiai naujame etape. Galiausiai randa teigiamus aspektus, susiranda naujų draugų, žaidimų ir veiklos, taip po truputį atsiranda motyvacija lankyti darželį.

Tai – normali mažo vaiko jausmų eiga, kurią reikia suprasti, gerbti ir kantriai išlaukti.


                        „VARLIUKŲ“ DIENELĖS LOPŠELYJE

      Kasdien mes augam ir tvirtėjam. Kasdien nustebinam vis naujais žodžiais, veiksmais, atradimais… Mokomės būti kartu, žaisti, tvarkyti žaislus. Mokam šokinėti, ropinėti, laipioti, mėtyti, gaudyti, čiuožti, šokti… Labai patinka tiesiog bėgioti, šūkauti, šėlti, užsukti į svečius pas direktorę. Kasdien džiuginam savo auklėtojas, nes čia jaučiamės saugiai, drąsiai ir užtikrintai. Išbandėme naują piešimo būdą- piešimą pirštukais. „Tapėme“ medžių lapus, debesėlius, lašiukus, vaisius, tyrinėjome kas atsitinka sumaišius spalvas, džiaugėmės savo atradimais.  Išbandėme plastiliną, modeliną, fantazija liejosi laisvai, lipdėme „blynus“, „lašelius“, „grybus“, „kirmėliukus“. Džiaugėmės rudeniu, spalvotais medžių lapais, lietučiu, balutėmis, rudens gėrybėmis, ragavome obuolius, kriaušes, pomidorus, juos tyrinėjome, klausėmės eilėraščių, dainelių apie vaisius ir daržoves.

                                                                                                                                   Auklėtoja Daiva